Strona główna                              

Wiadomości ]

Wiadomości - wrzesień 2000 cz.2

 

TYMCZASOWO ARESZTOWANY
2000-09-29

W godzinach popołudniowych trwało przesłuchanie oskarżonego 24-letniego mieszkańca Olszowej gm. Kępno. Prokurator Rejonowy wnioskować będzie o tymczasowe aresztowanie. Sąd rozpatrzy wniosek jeszcze dziś.
ART /SUD/


ŚMIERTELNE PCHNIĘCIE NOŻEM

2000-09-29

Cztery pchnięcia nożem zadał 24-letni mieszkaniec Olszowej ekspedientce ze sklepu spożywczego w Jankowych. 32-letnia-mieszkanka Kępna zmarła po przewiezieniu do miejscowego szpitala. Bandytę ujęto po kilkudziesięciominutowym pościgu. Młody mężczyzna, który według mieszkańców wsi był częstym gościem tego punktu sprzedaży wtargnął do niego kilkanaście minut po godzinie 19 z nożem w ręku. Od razu rzucił się na bezbronną ekspedientkę. Zadał kobiecie cztery pchnięcia nożem. Trafił w okolice szyi, klatki piersiowej i brzucha.
-Niemal natychmiastowa reanimacja niestety nie przyniosła rezultatu-mówi lek. med. Artur Kubot- Walczyliśmy o życie pacjentki przez półtorej godziny, niestety rany okazały się śmiertelne-dodaje. Kobieta zmarła po około 2 godzinach, osierociła troje dzieci. Z relacji mieszkańców wynika, iż mężczyzna od godzin popołudniowych spożywał przed sklepem alkohol. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, iż był zatrudniony w jednym z pobliskich zakładów stolarskich. Zaalarmowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie niemal natychmiast wszczęli pościg za bandytą. Sprawca uciekał zielonym fiatem 126 p. Po kilkudziesięciu minutach mężczyznę udało się zatrzymać. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kępnie.
DAN, ART, IRR /SUD/


DWA WYPADKI, DWIE OFIARY !
2000-09-28

Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 22. Na jednym z zakrętów drogi, kierujący Volkswagenem Golfem nie zapanował na pojazdem i z całym impetem uderzył w mur stodoły. 28-letni kierowca zginął na miejscu. Samochodem podróżowały jeszcze trzy inne osoby.
-To był tylko jeden pisk opon i trzask - mówili strażacy z miejscowej OSP, którzy pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym. Do szpitala trafiły dwie młode kobiety i mężczyzna. Według policji nie doszłoby do tragedii, gdyby kierowca miał zapięte pasy bezpieczeństwa. Wcześniej w Bierzowie pod Ostrzeszowem, kierujący samochodem osobowym Daewoo Nubira 20-to letni mieszkaniec Ostrzeszowa , z nieznanych dotąd przyczyn zjechał
na przeciwległy pas jezdni i uderzył w barierkę przy moście, po jej staranowaniu zjechał po skarpie, następnie uderzył w słup energetyczny. Pomimo podjętej natychmiast akcji ratunkowej i przewiezieniu 20-to latka do ostrzeszowskiego szpitala, mężczyzna po dwóch godzinach zmarł.
ART, GAB, IRA /SUD/


40-LETNI MIESZKANIEC KĘPNA PEDOFILEM !

2000-09-27
Prokuratura Rejonowa w Kępnie zarzuca 40-letniemu pedofilowi kilkanaście czynów lubieżnych na nieletniej córce oraz znęcanie się nad rodziną. Dramat dzieci i żony mężczyzny trwał nieprzerwanie przez około 2 lata. Niestety nie było nikogo, kto zawiadomiłby organy ścigania. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero na początku lipca. Jeden z członków rodziny poinformował o przestępstwie prokuraturę. 40-latkowi postawiono już akt oskarżenia. Grozi mu od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.
ART /SUD/


ZRABOWALI TELEWIZORY

2000-09-27

38 telewizorów 14 calowych skradziono dzisiejszej nocy na jednej z kępińskich stacji paliwowych. Według policji do zdarzenia musiało dojść w godzinach od 2 do 6.00 rano. Kierowca w czasie napadu znajdował sie w kabinie samochodu. Najprawdopodobniej spał. Straty poniosła jedna z pruszkowskich firm. Wyniosły one 12.000 zł. Trwa dochodzenie w tej sprawie.
ASI /SUD/


UKRAINIEC ZAWINIŁ

2000-09-27

Do groźnego wypadku doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 8 w Bralinie. Kierujący osobowym Peugotem 405 wyprzedzając sznur samochodów, nie zauważył zjeżdżającego do drogi podporządkowanej dostawczego Fiata Ducato.
-Osobowy Peugot jechał z dużą prędkością-mówią świadkowie zdarzenia-uderzył w dostawczego Fiata w tył i przewrócił go-dodają.
Na drodze natychmiast utworzył się gigantyczny korek. Do szpitala w Kępnie przewieziono pasażera z samochodu osobowego, obywatela Ukrainy oraz kierowcę Fiata. Ich stan jest dobry.
/SUD/


GROŹNY POŻAR

2000-09-25

Zdarzenie miało miejsce dziś kilka minut przed godziną 11. Przy ulicy Powstańców Wlkp. palił się budynek gospodarczy.
-Przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez piłę elektryczną, którą pracownicy remontujący budynek odcinali metalowe pręty-powiedział radiu SUD asp. sztab. Krzysztof Cierlak z KPPSP w Kępnie.
Najprawdopodobniej iskra z piły dostała się do składowanej na poddaszu słomy, a ogień rozprzestrzenił się w ciągu kilku minut. Dokładne szkody nie są jeszcze znane. Na miejscu cały czas trwa dogaszanie pogorzeliska.
ART /SUD/


W KĘPNIE BIJĄ

2000-09-22

Młody mężczyzna został wczoraj ciężko pobity i okradziony przez grupę nieznanych napastników. Do zdarzenia doszło w okolicy kępińskiego dworca PKS. To już 10 taki rozbój w ostatnim czasie. 9 spraw jednak zostało zakończonych a ich sprawców ukarano. Ostatnie zdarzenie miało miejsce w czwartek w godzinach 21-22. 23 letni mieszkaniec Sycowa, z ranami głowy trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie były groźne i lekarze zdecydowali wypuścić go do domu. Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Poszkodowany był śledzony przez grupę 5 młodych mężczyzn. W momencie gdy znalazł się za budynkiem dworca napastnicy zaatakowali. Napadnięty został kilkakrotnie uderzony w twarz, zabrano mu także portfel z pieniędzmi. Przypomnijmy w ubiegłym roku kępińscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą trudniącą się wymuszeniami. Wszyscy stanęli przed sądem. Teraz czas na kolejną grupę.
/SUD/


TRAGEDIA W ŁUBNICACH

2000-09-19
Do zdarzenia doszło około godziny 18. Ze stojącego na poboczu jezdni samochodu osobowego wybiegło nagle dziecko prosto pod jadący autobus PKS-u. Chłopczyk z ciężkimi obrażeniami przewieziony został do szpitala w Wieluniu. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jednak doznał on rozległych urazów głowy oraz klatki piersiowej. Do tragedii doszło na oczach matki dziecka, która wysiadając z samochodu nie zwróciła uwagi na 6 latka.
ART /SUD/


PRAWDZIWY KONIEC LATA

2000-09-18

Mimo, że z nieba przez cały dzień padał deszcz, a słońce pojawiło się tylko raz, rzesze mieszkańców Kępna i okolic przybyło na ostatni tego lata festyn "Milenijne Pożegnanie Wakacji 2000". Prócz kilkudziesięciu nagród rozdanych na miejscu imprezy, słuchacze mięli okazję wziąć udział w trzech konkursach radiowych, rozgrywanych na żywo w amfiteatrze KOSIR-u. Termometry wskazywały tego popołudnia zaledwie 15 stopni. Jednak prowadzące festyn dwie prezenterki Radia SUD Iwona Potocka-Wróbel oraz Joanna Kaczorowska bez problemów rozgrzały wszystkich przybyłych. Sporą atrakcją okazał się pokaz pozorowanego wypadku samochodowego. Kępińscy strażacy z wraku samochodu wyciągali ranną osobę oraz gasili płonący pojazd. Swoimi umiejętnościami mięli pochwalić się także stróże prawa, niestety pogoda przeraziła policjantów.
/SUD/


PRZED SEZONEM

2000-09-18
Do jutra w kępińskiej Hali Widowiskowo Sportowej trwać będzie 6 dniowe zgrupowanie I ligowego Mostostalu-Azoty Kędzierzyn Koźle. Zawodnicy trenują przede wszystkim kondycję.
-Problemem jest także brak porozumienia w polu-uważa trener drużyny Waldemar Wspaniały-to musimy jeszcze wyćwiczyć, zwłaszcza, że do inauguracji sezonu ligowego zaledwie dwa tygodnie-dodaje.
Drużyna wzmocniła się o dwóch zawodników. Sebastian Świderski uważa, że przejście do drużyny było ułatwione.
-Z pierwszym trenerem pracowałem już 4 lata. Mimo to wciąż występują nieporozumienia. Pobyt w Kępnie ma je wyeliminować poznajemy się także z nowym zawodnikiem Kubicą.
-To bardzo pożyteczny zawodnik-uważa nasz reprezentant Paweł Papke- szczególnie jeżeli chodzi o przyjęcie zagrywki. Gra na pozycji libero wywiązuje się z tego zadania bardzo dobrze.
/SUD/

powrót na górę strony

copyright © 2000-2002 Yark.pl  SEVEN