Strona główna                              

Wiadomości ]

Archiwum

maj 2003
kwiecień 2003
luty 2003
styczeń 2003
grudzień 2002
listopad 2002
październik 2002
wrzesień cz.2 2000
wrzesień 2000
sierpień 2000


aktualne wiadomości
 

 

Wiadomości - styczeń 2003

 

Pościg za pijanym kierowcą
31-01-2003
 

Dwie osoby zostały ranne w groźnym wypadku drogowym, do którego doszło w środę, 29 stycznia na drodze z Siemianic do Rakowa. Pijany 42-letni kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącego fiata 126 p.
Wiadomo już, że winę za spowodowanie wypadku ponosi kierujący toyotą 42-latek. Jak wykazały policyjne czynności mężczyzna był pijany. Zaraz po uderzeniu w małego fiata salwował się ucieczką. Policyjny pościg okazał się jednak skuteczny. Sprawca trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań przy KPP w Kępnie. Wkrótce stanie przed sądem.
Dwie podróżujące "maluchem" osoby zostały ranne. Z licznymi obrażeniami ciała przewieziono je do kępińskiego szpitala. Ich życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

/WIM/

do góry

 


 

Funkcjonariusz policji z Bytomia sprawcą kolizji drogowej
31-01-2003
 

Policjant z Bytomia okazał się sprawcą kolizji drogowej, do której doszło w środę, 29 stycznia w Opatowie (gm. Łęka Opatowska). W zderzeniu trzech samochodów na szczęście nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusz był trzeźwy – wykazało badanie.
Do zdarzenia doszło tuż przy zjeździe do drogi w kierunku miejscowości Trzebień. Jadąc policyjnym furgonem mężczyzna najprawdopodobniej nie zachował należytych środków ostrożności. Zagapił się i najechał na tył jadącego przed nim fiata 126 p. Siła uderzenia była duża. Samochód został wepchnięty na przeciwny pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego fiata punto.
Uczestnicy kolizji mieli sporo szczęścia. Żadna z osób podróżujących samochodami nie została ranna. Ucierpiały same pojazdy. Straty wynoszą kilka tysięcy złotych.
Funkcjonariusz niemal natychmiast został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Uznano go za winnego spowodowania kolizji i ukarano mandatem.

/WIM/

do góry

 


 

Mniejsze kontrakty z kasą chorych
23-01-2003
 

Wielkopolska Kasa Chorych chce podpisać z podległymi jej szpitalami kontrakty na 2003 rok niższe niż za rok poprzedni. Nie zgadzają się na to dyrektorzy szpitali. W takiej sytuacji znalazła się m.in. kępińska placówka. Mimo kilku spotkań nie zostało dotąd ustalone wspólne stanowisko. Wstępna propozycja ze strony kasy to kwota zeszłoroczna pomniejszona o 19,2%; ostateczna to obniżka 10%. Według dyrektora Bronisława Pazdyki jest to suma niewystarczająca na potrzeby szpitala. Pogorszyć się może sytuacja pacjentów i pracowników, dotąd sprawnie funkcjonującej placówki. Rozwiązanie tego problemu w dużej mierze zależeć będzie od Ministerstwa Zdrowia.

/Kepno.Net/

do góry

 


 

Groźny oszust
21-01-2003
 

Podający się za przedstawiciela Fundacji Polsat mężczyzna próbował oszukać kilka samotnych mieszkanek Kępna.
„Miał dla mnie prezent, jaki rzekomo wygrałam w konkursie. Z torby wyciągnął zegar ścienny, żelazko i bezprzewodowy czajnik. Twierdził, że to wszystko za darmo, bo komputer mnie wylosował. Był bardzo miły, pomógł mi wstać z łóżka. Powiedział też, że prezenty specjalnie dla mnie ufundowali znani aktorzy” – opowiada pani Małgorzata.
Po chwili rozmowy mężczyzna zażądał jednak 180zł zapłaty za rzekome koszty transportu. Groził kobiecie, że jeśli nie zapłaci to pożałuje. Schował prezenty i oznajmił, że wkrótce nadejdzie rachunek za nieodebraną paczkę.
Prezes Fundacji Polsat wyjaśnia, iż takie zdarzenia miały miejsce już wcześniej ale organizacja za to nie odpowiada.
Sprawą zajęła się już kępińska policja.

/Kepno.Net/

do góry

 


 

Będzie winda
17-01-2003
 

PFRON wsparł remont kępińskiego ośrodka zdrowia .Remont został włączony do programu „Domino”. Zakłada on eliminację barier architektonicznych w obiektach użyteczności publicznej.
Na koniec stycznia planowane jest zakończenie modernizacji kępińskiej placówki ośrodka zdrowia. Ostateczny koszt oszacowano na około 120 tys. zł. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał na ten cel 65% potrzebnych środków. Odnowiono kilka pomieszczeń oraz rozpoczęto budowę specjalistycznej windy. Będzie ona doskonałym udogodnieniem nie tylko dla osób niepełnosprawnych i starszych. Poprawi dostępność do służby zdrowia.
Planowano budowę jedynie windy, lecz zgromadzone środki umożliwiły modernizację toalet, poczekalni oraz instalacji oświetlenia. Prace trwają od grudnia ubiegłego roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec stycznia.

/Kepno.Net/

do góry

 


 

Łupem złodziei padł towar wartości 20 tys. zł
Ukradli telefony komórkowe

14-01-2003
 

Telefony komórkowe wartości blisko 20 tysięcy złotych padły łupem złodziei w Kępnie. W nocy z 12 na 13 stycznia nieznani jeszcze sprawcy włamali się do salonu sprzedaży telefonii komórkowej przy ulicy Warszawskiej.
Ślady włamania ujawnili pracownicy firmy. Złodzieje wypchnęli drzwi do pomieszczeń salonu sprzedaży. Ukradli telefony i błyskawicznie zniknęli. Mimo natychmiast podjętych czynności sprawców dotąd nie zatrzymano. Funkcjonariusze użyli psa tropiącego.
Włamanie przy ulicy Warszawskiej to nie pierwsza tego typu kradzież w Kępnie. W przeszłości łupem przestępców już kilkakrotnie padał sprzęt z salonów sprzedaży różnych operatorów telefonii komórkowej.

/WIM/

do góry

 


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Kępnie po raz jedenasty
13-01-2003
 

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach naszego kraju, także w Kępnie 12 stycznia 2003 r. po raz jedenasty ruszyła WOŚP. W ten mroźny dzień na terenie naszego powiatu kwestowało 180 wolontariuszy. Dokładna kwota zebranych pieniędzy nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, iż został pobity rekord z zeszłego roku (ponad 28 tysięcy złotych).
Tradycyjnie miała również miejsce licytacja symbolicznego złotego serduszka Wielkiej Orkiestry, które sprzedano za kwotę 2,5 tysiąca złotych.
Tego roku główna impreza odbywała się na parkiecie nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Natomiast na parkiecie kępińskiej hali widowiskowo-sportowej rozegrano charytatywno-jubileuszowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Radia i Telewizji SUD, z którego całkowity dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
O oprawę muzyczną zadbały zespoły Alle Breve oraz Big Lebowski. Atrakcją były popisy taneczne w wykonaniu trzech klubów tańca powiatu kępińskiego – Helkon, Madar i STOK. Punktualnie o dwudziestej podziwiano słynne „światełko do nieba”.
Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali m.in. koordynatorzy – Wiesław Walas z Powiatowej Biblioteki Publicznej, Wiktor Gruszka z ZHP Kępno i Dariusz Baranowski reprezentujący Starostwo Powiatowe.

/Kepno.Net/

do góry

 


 

Nowa siedziba policji
07-01-2003
 

Już od dłuższego czasu mówi się o przeniesieniu komendy Powiatowej Policji do byłego biurowca Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ulicy Wrocławskiej, tuż przy wyjeździe z Kępna. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi. Ostateczna decyzja należy do Komendy Wojewódzkiej. Już wkrótce rozpoczną się prace adaptacyjne w tym budynku. Pojawiły się jednak zarzuty, że były biurowiec "komunalki" zupełnie nie nadaje się na nową komendę. "Dlatego też oczekujemy na środki potrzebne do przystosowania tych pomieszczeń" - tłumaczy komendant Bogdan Kustusz. Pewnie lepszym rozwiązaniem była by budowa nowej komendy bliżej centrum miasta, jednak to była by droższa inwestycja, na którą policji nie było by stać.

/Kepno.Net/

do góry

 


 

Tragiczny wypadek na ul. Dąbrowskiego
05-01-2003
 

W piątek 3 stycznia nieustalony dotąd sprawca potrącił 89-letnią Zofię Z. i uciekł z miejsca wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Sprawca poruszał się wiśniowym Fiatem 125p o numerach rejestracyjnych KPF8509. Daiusz Gawlik, naczelnik sekcji kryminalnej kępińskiej policji wyjaśnia, że nie są to jednak właściwe numery tego pojazdu, były one najprawdopodobniej przerobione z innych. Powodem ucieczki sprawcy z miejsca wypadku mógł być fakt, iż był on pijany albo pojazd nie był w ogóle zarejestrowany lub ubezpieczony.

/Kepno.Net/

do góry

 


 

Kępiński dworzec zachodni bez remontu
02-01-2003
 

Najemcy lokali na kępińskim dworcu zachodnim są skazani na pracę w tragicznych warunkach. Pozbawieni ogrzewania, toalet i bieżącej wody po raz kolejny zostali zbyci obietnicami PKP, które do końca roku obiecywało coś z tym zrobić. Jednak do dzisiaj nic się nie zmieniło. Najemcy wolą już nic nie mówić na ten temat. "Jak mają mnie stąd wyrzucić to już wolę grzać się przy piecyku gazowym i nosić wodę z domu w butelkach" mówi jeden z lokatorów dworca.

/Kepno.Net/

do góry

powrót na górę strony

copyright © 2000-2003 Yark.pl  SEVEN